|
+48 798 680 809
|
pn - pt: 7:15 - 15:15
Logo SDS

Sala psychologiczno - wyciszeniowa

Jest to specjalnie wyodrębnienie pomieszczenie, w którym uczestnicy mają możliwość relaksu i odpoczynku od codziennych zajęć w ciszy lub przy muzyce. Pomaga ono w wyciszeniu emocji, odreagowanie napięć oraz doświadczenia poczucia bezpieczeństwa, gdy nadmiar bodźców przeszkadza w skupieniu i koncentracji oraz utrzymaniu optymalnej kondycji psychicznej.

Sala ta służy do ukojenia nagromadzonego napięcia i stresu. To tutaj każdy uczestnik może znaleźć chwilę tylko dla siebie, wtedy, gdy tego potrzebuje.

Miejsce to sprzyja również rozwiązywaniu konfliktów i problemów, uspokajaniu agresji i autoagresji. Tutaj uczestnicy potrzebujący samotności, odpoczynku, a nawet snu mają możliwość skorzystanie z chwili relaksu. Uczestnicy odnajdują tu spokój i wypoczynek podczas treningu relaksacyjnego. Dzięki relaksacji mogą pozbyć się negatywnych emocji, odpocząć i wyciszyć się.

Ponadto pokój wyciszeni pełni funkcję pokoju do indywidualnego poradnictwa psychologicznego.

Rodzaj wsparcia i jego częstość dopasowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego z uczestników. Cele określone są wspólnie – przez psychologa i uczestnika. Podczas spotkań indywidualnych z psychologiem uczestnicy zajęć uczą się poprawnego funkcjonowania w środowisku społecznym i rodzinnym.