
Majowe Święta – czas dumy i refleksji.
Podczas zajęć patriotycznych uczciliśmy wyjątkowe dni w historii Polski: 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 3 maja – rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Rozmawialiśmy o znaczeniu pracy w życiu człowieka, symbolach narodowych oraz o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju – Konstytucji z 1791 roku. Wspólnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, a także wykonywaliśmy prace plastyczne – powstały piękne biało-czerwone flagi i dekoracje.
Natomiast 3 maja delegacja Naszego Domu wraz z Dzienny Dom Senior + w Dębnie uczestniczyła w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja pod Pomnikiem Orła Białego gdzie złożyliśmy kwiaty, oddając cześć twórcom pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.
W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele lokalnych szkół, przedszkoli oraz różnych instytucji i organizacji działających na terenie.
